Čirá epoxidová pryskyřice VEROPAL UV PLUS

Transparentní licí pryskyřice Veropal UV Plus

VEROPAL UV PLUS je transparentní, jako sklo opticky čirá, UV stabilní (nežloutnoucí), epoxidová licí pryskyřice s prodlouženou dobou zpracování. Tato pryskyřice má certifikaci pro styk s potravinami a certifikát o zdravotní nezávadnosti.

Vyrábí se ve 3 verzích:

  • VEROPAL UV PLUS 100 - pomalá verze (vytvrzuje až 72 hodin). Tato čirá pryskyřice je určena pro aplikace velmi velkého množství hmoty najednou - tento systém umožňuje zpracovávat a odlévat najednou objem do 50 l a do 10 cm tloušťky. Pryskyřice VEROPAL UV PLUS 100 má mimořádně nízký exoterm a smrštění, což je vykoupeno velmi dlouhou dobou vytvrzování (až 96 hodin) v závislosti na odlévaném množství a tloušťtce vrstvy při aplikaci. Odlitek je tvrdý a houževnatý.
  • VEROPAL UV PLUS 121 - rychlá verze od pryskyřice VEROPAL UV PLUS 100 (vytvrzuje za 10 hodin do 2,5cm). Odlitek je velmi tvrdý, ale křehčí. Tato verze pryskyřice nahrazuje původní Veropal UV PLUS 120.
  • VEROPAL UV PLUS 130 - středně rychlá verze pryskyřice VEROPAL UV PLUS 100. Vytvořena pro aplikace středního objemu (do 10 l). - (vytvrzuje do 5 cm do 48 hodin)

Všechny typy těchto licích pryskyřicí jsou nízkoviskózní, velmi tekuté, dobře zabíhavé a po vytvrzení mají odlitky stejný index lomu jako sklo.

Licí pryskyřice Veropal UV Plus se používají zejména pro odlévání stolů, zalévání dřeva při výrobě luxusního nábytku nebo dveří a pro výrobu vodojasných a transparetních odlitků, šperků, reklamních a dekorativních předmětů atd.

Transparentní pryskyřice VEROPAL UV PLUS je možno probarvovat při zachování transparentnosti kompatibilními pigmentovými roztoky (VEROPAL PR) nebo pro efekt plné barevné neprůhledné pryskyřice kompatibilními pigmentovými pastami (VEROPAL PP). Při aplikaci je prakticky bez zápachu. Zalévat se jím dá téměř vše, kreativní lidé ho milují.

Vzhledem k tomu, že hlavní směr uplatnění této pryskyřice VEROPAL UV PLUS je v zalévání stolů a ve výrobě interiérového designového nábytku, nechali jsme tento systém otestovat na zdravotní nezávadnost vzhledem k požadavkům Vyhlášky MZd č.6/2003 Sb.. Výsledky testů dopadly pozitivně se závěrem, že emise těkavých organických látek nezpůsobí překročení hygienických požadavků uvedených ve Vyhlášce MZd. č.6/2003 Sb.