Restaurátorství

Umělecká díla, historické památky a starožitnosti podléhají jednak působení času a přírodních vlivů, jednak lidským zásahům, které je chtěly neodborně opravit nebo zdokonalit. Synpo vyvinulo produkty splňujících jejich náročné potřeby a podílí se tak na záchraně významných památek České republiky (např. při opravě vily Tugendhat v Brně nebo při opravě Staroměstského orloje v Praze.

Produkty pro restaurátorství

Nátěrové hmoty

Speciální laky na ochranu či opravy soch, starožitného nábytku a podobných cenností. Nátěrové hmoty pro renovaci strojírenských výrobků.

VEROPAL D709

Veropal D709 je speciální lak pro restaurátorské práce pro ochranu kovu, betonu, kamene a dřeva před povětrnostními vlivy, ale je vhodný i pro interiéry. Používá se také jako pojivo pro stříbrné a zlaté bronze vystavené povětrnosti nebo i pro lepení a ochranu optického skla. Technický list

VEROPAL UV40

Veropal UV 40 je surovinově vybalancovaný roztok akrylátu s ochrannými účinky proti UVA a UVB, vhodný zejména pro restaurátorské práce. Používá se hlavně pro zpevnění nebo povrchovou úpravu porézních i neporézních materiálů, kde není na závadu přítomnost rozpouštědla. S výhodou se ochranných vlastností VEROPALU UV-40 využívá pro filmy dlouhodobě chránící podklad před působením UV záření přírodního charakteru i z umělých zdrojů. V této funkci je možno jej použít i pro fixáž grafiky, uhlových a křídových kreseb nebo pastelů. Lze jej rovněž použít i jako tavného lepidla skla a keramiky bez nebezpečí žloutnutí. 

Technický list

EMAIL TUG

EMAIL TUG je speciálně vyvinutá syntetická barva pro projekt opravy vily Tugendhat v Brně, která je na seznamu památek UNESCO. Barva je formulována na bázi alkydové pryskyřice, pigmentů a plniv v organických rozpouštědlech s přídavkem speciálních aditiv. Email TUG je určen hlavně pro dřevěné plochy v interiéru, nicméně při předpřípravě kovových ploch vhodnou základovou barvou se velmi dobře aplikuje i na kovové části. Pro potřeby projekty byly vyvinuty varianty lesklé a polomatné v odstínech bílá, "lomená" bílá a černá. 


 

Technický list


Technický list

TRANSPARENTNÍ LAK TUG

Transparentní lak TUG je speciálně vyvinutý syntetický bezbarvý lak pro projekt opravy vily Tugendhat v Brně, která je na seznamu památek UNESCO. Jedná se o roztok alkydové pryskyřice v organických rozpouštědlech s přídavkem speciálních aditiv. Lak byl vyvinut pro dřevěné plochy pouze v interiéru a jeho lesk byl nastaven dle přání zákazníka. 


 Technický list

Lepidla pro lepení, zpevnění porézních i neporézních materiálů

Používají se především pro zpevnění nebo povrchovou úpravu obrazů, skla či keramiky bez žloutnutí.

Služby pro restaurátorství

Výroba nátěrových hmot pro restaurování dřeva od 20. let 20. století

Speciální laky na ochranu či opravy soch, starožitného nábytku a podobných cenností.

Výběr systémů pro prosycení a stabilizaci porézních materiálů

Používají se především pro zpevnění nebo povrchovou úpravu obrazů, skla či keramiky bez žloutnutí.

Analýza původních nátěrových hmot a materiálů