Synpo - produkty pro restaurátory a restaurátorství

Synpo - produkty pro restaurátory a restaurátorství

Umělecká díla, historické památky a starožitnosti podléhají jednak působení času a přírodních vlivů, jednak lidským zásahům, které je chtěly neodborně opravit nebo zdokonalit. SYNPO na četné požadavky restaurátorů různých kulturních památek nebo jejich částí, vyvinulo několik produktů splňujících jejich náročné potřeby a podílí se tak na záchraně významných památek České republiky. Za zmínku stojí použití našich materiálů např. při opravě vily Tugendhat v Brně nebo při opravě Staroměstského orloje v Praze.


VEROPAL D709

Veropal D709 je speciální lak pro restaurátorské práce pro ochranu kovu, betonu, kamene a dřeva před povětrnostními vlivy, ale je vhodný i pro interiéry. Používá se také jako pojivo pro stříbrné a zlaté bronze vystavené povětrnosti nebo i pro lepení a ochranu optického skla. 


VEROPAL UV40

Veropal UV 40 je surovinově vybalancovaný roztok akrylátu s ochrannými účinky proti UVA a UVB, vhodný zejména pro restaurátorské práce. Používá se hlavně pro zpevnění nebo povrchovou úpravu porézních i neporézních materiálů, kde není na závadu přítomnost rozpouštědla. S výhodou se ochranných vlastností VEROPALU UV-40 využívá pro filmy dlouhodobě chránící podklad před působením UV záření přírodního charakteru i z umělých zdrojů. V této funkci je možno jej použít i pro fixáž grafiky, uhlových a křídových kreseb nebo pastelů. Lze jej rovněž použít i jako tavného lepidla skla a keramiky bez nebezpečí žloutnutí. 


EMAIL TUG

EMAIL TUG je speciálně vyvinutá syntetická barva pro projekt opravy vily Tugendhat v Brně, která je na seznamu památek UNESCO. Barva je formulována na bázi alkydové pryskyřice, pigmentů a plniv v organických rozpouštědlech s přídavkem speciálních aditiv. Email TUG je určen hlavně pro dřevěné plochy v interiéru, nicméně při předpřípravě kovových ploch vhodnou základovou barvou se velmi dobře aplikuje i na kovové části. Pro potřeby projekty byly vyvinuty varianty lesklé a polomatné v odstínech bílá, "lomená" bílá a černá. 


TRANSPARENTNÍ LAK TUG

Transparentní lak TUG je speciálně vyvinutý syntetický bezbarvý lak pro projekt opravy vily Tugendhat v Brně, která je na seznamu památek UNESCO. Jedná se o roztok alkydové pryskyřice v organických rozpouštědlech s přídavkem speciálních aditiv. Lak byl vyvinut pro dřevěné plochy pouze v interiéru a jeho lesk byl nastaven dle přání zákazníka.