SLUŽBY A PRODUKTY > PŘÍSTROJE BROOKFIELD > JAK VYBRAT PŘÍSTROJ BROOKFIELD

Jak vybrat přístroj Brookfield?

Snadnost použití, flexibilita, spolehlivý výkon a kvalita služeb firmy AMETEK Brookfield dělá přístroje této firmy oblíbenými po celém světě. Standardní laboratorní přístroje AMETEK Brookfield jsou přesné v rozmezí ± 1,0 % rozsahu použití a mají reprodukovatelnost v rozmezí ± 0,2 %. Výsledky testů mohou být duplikovány kdekoli na světě při použití stejného modelu přístroje a podmínek měření.

Proč Brookfield?

Snadnost použití, flexibilita, spolehlivý výkon a kvalita služeb firmy AMETEK Brookfield dělá přístroje této firmy oblíbenými po celém světě.

Standardní laboratorní viskozimetry AMETEK Brookfield jsou přesné v rozmezí ± 1,0 % rozsahu použití a mají reprodukovatelnost v rozmezí ± 0,2 %. Výsledky testů mohou být duplikovány kdekoli na světě při použití stejného modelu přístroje a podmínek měření.

Otázky nutné pro výběr přístoje:

  • Jaký je rozsah viskozity měřených materiálu: Nízký (1-10 000 mPa.s), střední (500-500 000 mPa.s), vysoký (5 000-2 000 000 mPa.s)?

  • Jaké otáčky nebo smykové rychlosti jsou pro vás důležité? Jsou podmínky měření podle normy ISO, ASTM nebo BS?

  • Jak velké množství vzorku je k dispozici pro testování? Méně než 200 ml?

  • Je nutné měření nebo regulace teploty?

  • Potřebujete zaznamenávat údaje o viskozitě a případně export dat? 

Pomocné tabulky

Tabulka s přehledem laboratorních reometrů a viskozimetrů uvádí základní parametry a funkce standardní řady přístrojů, a to digitálních modelů DVPlus, DV2T a DVNext. Historicky nejstarší analogový model viskozimetru (LVT, RVT, HAT, HBT) v tabulce uveden není, ale výrobce jej stále ještě nabízí.

Aplikační tabulka pomáhá se zorientovat v modelových torzních řadách LV, RV,

HA a HB lišících se měřícím rozsahem viskozity a pro každou torzní řadu uvádí příklady typických měřených materiálů.

Obrázek zvětšíte kliknutím na něj.

Doporučení

Vždy doporučujeme našim zákazníkům s námi nákup těchto přístrojů konzultovat a prodiskutovat. Zajistíme tak výběr toho nejlepšího modelu pro jejich potřebu a aplikaci. Nabízíme také otestování Vašeho vzorku materiálu s ohledem na co nejlepší doporučení modelu přístroje nejvhodnějšího pro Vaši aplikaci.

Potřebujete s něčím poradit?

Ing. Jiří Vrána, CSc.
Telefon: +420 605 715 383
Email: jiri.vrana@synpo.cz