Zjistěte o nás více

Vývojem nových produktů pro průmyslová odvětví společně  zjednodušujeme každodenní život.

Už více než 70 let zjednodušujeme lidem život pomocí inovací v chemii. Za to vděčíme především našim lidem, kteří každý den pracují na vývoji a zdokonalování produktů, servisu a technologií zejména v oblasti polymerní chemie. Zabýváme se hlavně aplikovaným výzkumem a vlastní výrobou pryskyřic, laků, nátěrových hmot, lepidel, tmelů. Díky akreditovaným laboratořím se profesionálně věnujeme analýzám polymerních materiálů a zkušebnictví.

2000+

úspěšných projektů

500+

spokojených klientů

70+ 

let zkušeností

120+

kvalifikovaných zaměstnanců

synpo = syntéza polymerů

Výzkumník

Naši zaměstnanci z nás dělají to, kým jsme

Mezi našimi zaměstnanci máme zkušené vědce, cílevědomé inženýry, schopné obchodníky a další, kteří se starají o chod společnosti. Vážíme si jich, staráme se o ně a odměňujeme je speciálními benefity, jako je pět týdnů dovolené, pracovní týden jen 37,5 hodiny, dotované stravování, příspěvek na penzijní spoření či odměna za hospodářský výsledek firmy při pracovních jubileích.

Zajímavé projekty a novinky

Plechovky

Pro systém Akrylmetal jsme vyvinuli nová tužidla

Stále pečlivě sledujeme vývoj chemické legislativy a reagujeme na něj tak, abychom zákazníkům co nejvíce usnadnili používání našich výrobků. Protože Evropská unie zavedla omezení výrobků s vyšším obsahem monomerních diisokyanátů než 0,1 %, některé typy tužidel z řady Akrylmetal byly přeformulovány a nejsou tímto omezením dotčeny. Jde o LV BU45 L a LV BU75 L. Detaily naleznete zde.

Konference

Zúčastnili jsme se semináře Progresivní a netradiční technologie povrchových úprav

Ve dnech 29.-30. 11. 2023 proběhl v Brně odborný seminář zaměřený na povrchové úpravy z hlediska odborného, legislativního a managementu kvality i bezpečnosti provozu. Příspěvek pracovníků SYNPO je ke stažení zde.

Mercedes

Akreditovaná zkušebna povrchových úprav SYNPO, akciová společnost se nově stala, jako jedna z mála, schválenou laboratoří automobilky Mercedes Benz (DBL).

Dále jsme se stali plně kompetentními pro provádění CCT2 testu standardů DBL dle VDA 233-102, který nově nahradil CCT dle ISO 11997-1B.

TAČR

Seminář "Český nápad míří do světa"

Za podpory Technologické agentury ČR se i v letošním roce se uskutečnil online seminář "Český nápad míří do světa". V rámci semináře byla představena naše společnost SYNPO, a.s. a produkty, které jsou výsledkem projektu  TE02000006 AlterBio. Zásadní inovační aktivitou projektu byl výzkum, vývoj a návrhy inovativních antimikrobiálních systémů pro plasty, nátěrové hmoty, kosmetiku a textil. Umíme připravit bezpečné, ekologicky nezávadné antimikrobiální popř. samočistící systémy s použitím v celé škále aplikací.

iDNES

Podíleli jsme se na vývoji kosmické rakety a na dalších projektech pro Evropskou kosmickou agenturu

Zapojili jsme se do projektů Evropské kosmické agentury. Jedním z nich byla spolupráce na vývoji kosmické nosné rakety. Cílem projektu bylo snížit hmotnost nosiče a umožnit tak vynášení těžších nákladů na oběžnou dráhu.

21_století

Participujeme na vývoji stínicích materiálů, které mají chránit před elekromagnetickým záření

Pracujeme na projektu, jehož jedním z cílů je i vývoj účinných stínicích materiálů chránících před škodlivými účinky elektromagnetického záření. Elektromagnetické záření je přítomné všude kolem nás. Přitom může zatěžovat živé organismy a může ovlivňovat i funkce mozku.
 

21_století

Pracujeme na vývoji probarvených antistatických nátěrových systémů

Ve spolupráci jsme vyvinuli technologie výroby kompozitních materiálů na bázi uhlíkových nanostruktur kombinovaných s vodivými polymery a vyřešili jejich zabudování do aplikačních forem. Tato technologie se využívá např. u antistatických podlah, které najdou své uplatnění na operačních sálech, prostorech s nebezpečím výbuchu, farmaceutických provozech apod.

Barvy_profi

Námi vyvinutými systémy byly opraveny památky UNESCO

Vyvinuli jsme restaurátorské systémy, kterými byly opraveny významné české památky. Jednalo se např. o nábytek ve funkcionalistické Vile Tugendhat, dřevěné součásti vlaku Slovenská strela či o opravu soch na Staroměstském orloji.

Stébla

Aktivně se zapojujeme ve vývoji nového materiálu složeného k biologicky odbouratelnému plastu

V rámci mezinárodního projektu se podílíme na vývoji nového materiálu složeného k biologicky odbouratelnému plastu (na bázi kyseliny mléčné) vyztuženého rostlinnými vlákny získanými z invazivních rostlin z Azorských ostrovů a antibakteriálním sklem.

Máme široké spektrum klientů a partnerů

Výzkumnice

Držíme krok
s ostatními

Díky aktivní komunikaci se státními agenturami udržujeme kontakt s posledním vývojem v oblasti legislativy a světového vývoje oboru. Jsme členy Asociace výrobců nátěrových hmot České republiky a Svazu chemického průmyslu České republiky. Naši odborníci se mohou pochlubit bohatou publikační činností.

Asociace výrobců nátěrových hmot ČR
Svaz chemického průmyslu ČR

Publikační činnost pracovníků SYNPO

Výzkumnice

Kvalita je pro nás na prvním místě

V Synpu máme zavedený certifikovaný systém managementu kvality ISO 9001, a to už od roku 2000. Pravidelně ho recertifikujeme po třech letech.

Důležité momenty Synpa

1946

Založení společnosti

Založená v Pardubicích jako Výzkumný ústav syntetických pryskyřic. Původní sídlo bylo v objektu Synthesia Semtín.

1956

Rozšíření působnosti

Výzkum rozšířen i o problematiku laků a měníme své  jméno na Výzkumný ústav syntetických pryskyřic a laků (VÚSPL).

1991

Přidáváme k našim činnostem i výrobu

K výzkumu jsme přidali i výrobu nátěrových hmot a zahájili tak úspěšný program Akrylmetal.

1992

Transformace společnosti

Po sametové revoluci jsme byli zprivatizováni a přejmenovali se na Synpo (= SYNtéza POlymerů).

2000

Zavedeni certifikace ISO 9001

Získali jsme od nezávislého orgánu certifikát ISO 9001, který je založený na procesním přístupu a zlepšování.

2009

Převzetí společnosti Spolchemií

Synpo je koupeno Spolkem  pro chemickou a hutní výrobu a stáváme se součástí Spolchemie Group.

2016

Nová řada čirých licích epoxidových systémů Veropal

Vyvinuli jsme řadu epoxidových zalévacích systémů Veropal s unikátními licími vlastnostmi.

2019

Začínáme provozovat náš vlastní e-shop

Vytvořili jsme specializovaný eshop na epoxidové pryskyřice epoxio.cz

Spolupracujeme s institucemi

DNA

Účastníme se dotačních projektů

Inovace tvoří základ našich služeb i výrobků. I proto se zapojujeme i do mezinárodních dotačních projektů, které přinášejí velký úspěch nejen u médií, ale i u koncových zákazníků.