Představujeme svůj sortiment – antikorozní systémy

Komplexní řešení pro boj s korozí

Pro účinnou ochranu proti korozi nabízíme ucelený systém materiálů, které pokrývají různé stupně antikorozní ochrany dle normy ČSN EN ISO 12944.

Stupeň C3 – jednovrstvé řešení

Pro prostředí kategorie C3 postačí jednovrstvý nátěr Akrylmetal LV AKZ 411 (2K PUR), který se aplikuje přímo na ocelový povrch. Tento nátěr zajišťuje zároveň antikorozní ochranu i odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Tyto typy nátěrů se často označují jako „samozákladující“ nebo „jednošichtovky“. Standardně je dodáváme v odstínech podle vzorníku RAL.

Stupeň C4 – vícevrstvá ochrana

Pro náročnější prostředí kategorie C4 je nutné nejprve aplikovat epoxidovou základní antikorozní barvu LV EPS 620. Tento materiál je vhodný pro železné, lehké i neželezné kovy (např. měď, mosaz, hliník), včetně pozinkovaných povrchů. Vyznačuje se vynikajícími mechanickými vlastnostmi a výbornou elasticitou. Na takto připravený podklad je možné aplikovat vrchní nátěry LV AKZ, LV PL nebo LV EM, a to i technologií „mokré do mokrého“.

Stupeň C5 – vysoce odolná ochrana

Pro extrémní korozní zatížení v kategorii C5 doporučujeme základní epoxidový nátěr LV EPS 033, který umožňuje nanášet až 300 µm suchého filmu v jedné vrstvě. U tohoto systému však není možná aplikace „mokré do mokrého“.

Všechny uvedené systémy byly testovány a jejich účinnost je garantována pro příslušné stupně ochrany. Podrobné informace o hodnocení naleznete v tomto článku.

Velkou výhodou našich systémů je také nízký obsah volných monomerních izokyanátů – méně než 0,1 % hmotnosti ve všech typech námi dodávaných tvrdidel.