PRODUKTY A SLUŽBY > BARVY A NÁTĚROVÉ HMOTY > SPECIÁLNÍ LAKY > LAKY PRO OCHRANU A REVITALIZACI POVRCHŮ

Laky pro ochranu a revitalizaci povrchů

Ochranu povrchů proti povětrnosti, vodě, UV záření nebo revitalizace povrchů po jejich dlouhodobém vystavení těmto vlivům řeší řada speciálních laků z výrobního portfolia Synpa.

LV CC 103

LV CC 103 je speciální transparentní lak s vysokou odolností na povětrnosti, UV stabilitou a leskem - LV CC 103. Produkt je určen pro přelakování či renovaci UV nestálých podkladů pro venkovní použití, jako jsou například starší či novější kamenné koberce. Aplikuje se velmi jednoduše válečkem v jedné vrstvě křížem (docílení tloušťky nánosu cca 20-40 mikronů). Vyznačuje se také velmi příjemnou vydatností aplikační směsi, kdy se z jednoho litru laku ochrání 8-14 m2 povrchu (v závislosti na zrnitosti podkladu). Testy prokázaly velmi účinnou UV ochranu a úroveň lesku i po 1000 hodinách v testovací komoře simulující účinek počasí (1000 hodin = cca 3,4 roku) viz. obrázek. LV CC 103 tak prodlužuje nejen životnost povrchu, ale udržuje i jeho příjemný vzhled.


PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

VEROPAL TC8

VEROPAL TC8 je vysoce hydrofobní roztoková akrylátová pryskyřice určená pro ochranu kamenných povrchů, zejména sanitárního mramoru. Je to čirá viskózní kapalina s vysokou adhezí k substrátu a výraznou odolností proti vlhkosti a oděru.
PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

VEROPAL D709

Veropal D709 je speciální lak pro restaurátorské práce pro ochranu kovu, betonu, kamene a dřeva před povětrnostními vlivy, ale je vhodný i pro interiéry. Používá se také jako pojivo pro stříbrné a zlaté bronze vystavené povětrnosti nebo i pro lepení a ochranu optického skla.  
PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

VEROPAL UV40 

Veropal UV 40 je surovinově vybalancovaný roztok akrylátu s velmi efektivními ochrannými účinky proti UVA a UVB. Používá se hlavně pro zpevnění nebo povrchovou úpravu porézních i neporézních materiálů, kde není na závadu přítomnost rozpouštědla. S výhodou se ochranných vlastností VEROPALU UV-40 využívá pro filmy dlouhodobě chránící podklad před působením UV záření přírodního charakteru i z umělých zdrojů. Hojně se využívá zejména pro restaurátorské práce. V této funkci je možno jej použít i pro fixáž grafiky, uhlových a křídových kreseb nebo pastelů. Lze jej rovněž použít i jako tavného lepidla skla a keramiky bez nebezpečí žloutnutí.
PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

Máte zájem? Odešlete nezávaznou poptávku: